Emakakaelavähk on ennetatav

Sõeluuring on ennetav uuring, mis on mõeldud eelkõige tervetele, ilma kaebuste ja sümptomiteta naistele emakakaela- või rinnavähi varaseks avastamiseks. Eestis kutsutakse emakakaelavähi ennetavale uuringule naisi vanuses 30–55 iga 5 aasta järel. Kui oled sündinud aastal 1962, 1967, 1972, 1977, 1982 või 1987, palun tule ja osale 2017. aasta jooksul emakakaelavähi sõeluuringus. Kõigi ravikindlustatud naiste uuringu eest tasub haigekassa.

Millest tuleneb erinevus ravimite hindades?

Sama toimeainega ning samal kujul (tabletid, siirup vm) ravimeid on Eestis müügil erinevatelt ravimitootjatelt. Seejuures vastavad need kõik toime, ohutuse ja kvaliteedi osas ühesugustele nõuetele ning erinevus patsiendi jaoks seisneb peamiselt hinnas. Üldistatult võib öelda, et eelkõige kulgeb hinnaerinevus originaalravimite ja geneeriliste ravimite vahel.

Mis on taastusravi ja millal seda vaja on?

Taastusravi on töövõimet või toimetulekut taastav ravi. Selle käigus taastatakse inimese häirunud funktsioone, säilitakse neid või aidatakse kohaneda puudega. Taastusravi eesmärk, sihtrühmad ja meetodid erinevad hooldusravist ja ka Sotsiaalkindlustusameti rahastatavast rehabilitatsiooniteenusest.

Eret Jaanson: Perearsti roll ühiskonnas on olla tervise teejuhiks

Eret Jaanson on Linnamõisa Perearstikeskuse perearst, kelle nimistus on umbes 1800 inimest. Oma laialdase kogemuse põhjal võib dr Jaanson kindlalt väita, et perearst ei ole patsientide jaoks enam pelgalt ravija ning tervisemurede lahendaja, vaid laiemalt tervise teejuht ja ka probleemide ennetaja.

Lehed