Haigekassa hüvitab meditsiiniseadmete loetellu kantud meditsiiniseadme hinnast 90% või 50%.

Piirhinnasüsteemi rakendamine

Haigekassa poolse soodustuse arvutamisel rakendatakse piirhinnasüsteemi alates 1. jaanuarist 2014 insuliininõelte, lantsettide ja haavasidemete ning alates 1. juulist 2014 glükomeetri testribade rühmas.

Selgituseks piirhinnasüsteemi rakendamise kohta:

Piirhinnasüsteemi rakendatakse, kui ühes meditsiiniseadme rühmas on enam kui kaks võrreldavat meditsiiniseadet. Piirhinna korral arvutatakse soodustus meditsiiniseadme rühmas hinnalt teise seadme hinnast. Juhul kui kompenseeritava meditsiiniseadme tegelik hind on kallim kui rühmasisene piirhind, hüvitab haigekassa 90% või 50% piirhinnast. Patsiendi kanda jääb ülejäänud osa piirhinnast ning piirhinna ja tegeliku müügihinna vahe. Juhul kui meditsiiniseade on rühmasisesest piirhinnast odavam, arvutatakse soodustus meditsiiniseadme tegelikust müügihinnast.

Konkreetsed piirhinnarühmad, nendes piirhinna aluseks olev meditsiiniseadme pakendi nimetus ja hind ning meditsiiniseadmed, millede korral piirhinda rakendatakse, on toodud jõustuvas haigekassa meditsiiniseadmete loetelus vastavate meditsiiniseadmete rühmade juures.