EST

Haigekassa võtab tööle esmatasandi paketi arenduse talituse analüütiku

25

05/17

Ülduudised

Haigekassa otsib oma meeskonda esmatasandi paketi arenduse talituse analüütikut, kelle peamisteks ülesanneteks on perearstiabi ja perearsti nõuandetelefoni eest tasumisel rakendatava süsteemi analüüsimine ja arendamine, sh teenuste taotluste menetlemine, tervishoiuteenuse osutajate kvaliteedi indikaatorite ja motivatsioonisüsteemi(de) arendamine; esmatasandi teenuste sihtvalikute teemade ettepanekute tegemine ja läbiviimisel osalemine; ravijuhenditele tervishoiuökonoo

EST

Haigekassa pöördumine lepingupartnerite poole seoses tasuliste teenuste osutamisega

23

05/17

Ülduudised

Haigekassa lepingupartnerid osutavad ravikindlustatud inimestele reeglina teenuseid, mis on tervishoiuteenuste loetelus ja mille eest tasub haigekassa, kuid võivad osutada ka täielikult tasulisi teenuseid, mille eest haigekassa ei tasu ning mille hinna sätestab raviasutus (k.a. teenuseid mis puuduvad haigekassa tervishoiuteenuste loetelust).

EST

Soovitame inimestel alati kontrollida makstud raviarveid

23

05/17

Ülduudised

Ravikindlustatud inimesed saavad kindlustuse alusel teenuseid nii haiglates, perearsti juures kui ka osades erakliinikutes. Kõik raviasutused võivad osutada ka tasulisi teenuseid.  Alati tasub enne teenuse osutamist üle täpsustada, kas raviasutusel on haigekassaga leping, mis ulatuses tasub haigekassa raviprotseduuri või visiidi eest ning millise osa peaks tasuma patsient ise.

Haigekassa lepingupartnerite nimekirja leiab siit.

EST

Haigekassa 2017. aasta I kvartali majandustulemused

16

05/17

Ülduudised

Käesoleva aasta esimeses kvartalis tasus haigekassa tervishoiuteenuste eest 209 miljonit eurot, mis on 8 miljonit eurot enam kui möödunud aasta samal perioodil. Ravimeid kompenseeriti ligi 30 miljoni euro eest ning ajutisi töövõimetushüvitisi maksti 42 miljonit eurot. Keskmised kulud ühe inimese kohta on kasvanud ligi kümnendiku.

EST

Täiskasvanute hambaravi hüvitise lepingute sõlmimine on alanud

15

05/17

Ülduudised

Hambaarstid on oodatud haigekassa lepingupartneriks, et pakkuda inimestele tänavu 1. juulist jõustuvat hambaravihüvitist.

Leping ja selle sõlmimiseks vajalik taotlusvorm on kättesaadavad haigekassa kodulehel, leiad need siit. Palume hambaarstidel saata digiallkirjastatud taotlusvorm aadressile hambaravi@haigekassa.ee

EST

Talitluspidevuse test läbiti edukalt ja teenuste töö on taastatud

20

04/17

Ülduudised

20. -21. aprill teostas haigekassa talitluspidevuse testi, mis läbiti edukalt ning teenuste töö on taastatud. Testi käigus testiti operatiivset võimekust taastada teenused tõsiste tõrgete tekkimisel.  Talitluspidevuse testide eesmärk on tagada klientidele töökindlad teenused.  

Käesoleval aastal jätkatakse nii haigekassa sisemise kui välise talitluspidevusega seotud tegevuste arendamist.

Täname kõiki osapooli mõistva suhtumise eest.

EST

Lehed