Kontrastsus:

TUGEV TAVALINE
Vali keel

Viimased uudised

Insuldi taastusravile jõuab varasemast enam patsiente

Täna, 29. oktoobril tähistatakse üle maailma insuldipäeva, et juhtida tähelepanu raskele haigusele, mis on arenenud riikides üks peamisi puude põhjustajaid. Insuldi põdemise järel võib inimese toimetulek oma eluga olla pikka aega häiritud, mõjutades ka tema lähedaste elu. Just seetõttu on viimaste aastate jooksul üha enam pööratud tähelepanu insuldi läbi põdenud inimeste taastusravile.

Eestis haigestub insulti umbes 4000 inimest aastas, valdav enamus neist isheemilisse insulti ehk ajuinfarkti. Esimese aasta jooksul pärast insulti sureb umbes 20% haigetest, 30% jääb suuremal või vähemal määral sõltuvaks kõrvalisest abist ja 50% paraneb kas täielikult või igapäevaeluga toimetulekuks rahuldava tasemeni.

Selleks, et insulti haigestunud inimene saaks just enda vajadustele vastavat taastusravi, muutis Eesti Haigekassa sellest aastast isheemilise insuldi järgse taastusravi eest tasumist paindlikumaks ning panustab taastusravisse varasemast ligi miljon eurot aastas rohkem. Paindlikkus tähendab, et taastusravi teenuseid saab osutada vastavalt patsiendi enda vajadustele.

Loe edasi Insuldi taastusravile jõuab varasemast enam patsiente