Kuula: kuidas olla tööl õnnelik?

Koroonaaeg ei ole töökoormust lisanud vaid tervishoiusektorile. Tööstress ja läbipõlemine ohustab ka töötajaid paljudest teistest valdkondades. Seekordne Tervisekassa podcast räägib tööõnnest ja sellest, miks on oluline, et koht, kus me vähemalt kolmandiku oma argipäevast veedame, meile ka võimalikult palju rahuldust pakuks.

Külas on psühholoog, koolitaja ja tööõnne uurija Tiina Saar-Veelmaa ning tema kõrval töötervishoiu teenust pakkuva Medihubi tööpsühholoog Kaidi Kõiv-Noode.

Tiina ja Kaidi kinnitavad kui ühest suust, et õnnelik võib tegelikult olla igal tööpostil, õnn ametit ei küsi. Oluline on aga enda jaoks läbi mõelda, kas tööl, mida ma teen, on nii minu kui ka ühiskonna jaoks laiemalt olemas tähendus. Just viimase puudumine on oluline faktor, mis võib tekitada masendust, stressi ja lõpuks ka läbipõdemist.

Lihtne nipp, kuidas töö ja eraelu vahel tervislikku tasakaalu hoida, on vaadata üle, kas 8-8-8 reegel minu elus töötab. See tähendab, et igal inimesel võiks keskmises ööpäevas kuluda kaheksa tundi tööle, kaheksa kodustele tegevustele, hobidele ja pere ning sõpradega suhtlemisele. Ülejäänu aga magamiseks.

Häid soovitusi jagub mõlemal külalisel aga veelgi. Mida saame ise teha, et meie vaimne tervis töö tõttu ei kannataks ning mida oleks meil õppida hoopis põhjanaabritelt soomlastelt, kes on teadupärast tituleeritud maailma kõige õnnelikumaks rahvaks, saab kuulda juba värskest saatest!

Podcasti juhib tervisekassa avalike suhete peaspetsialist Heidi Kukk.

Kuula värsket saadet meie Soundcloudi kanalist!